Hyundai breidt het aanbod van zijn grootste elektrische SUV naar boven uit, je kan de ruime Ioniq 9 nu ook bestellen als Calligraphy Black Ink. Een lange naam en dus echt een hele mond vol voor een auto die het onderscheid wil maken met een nog wat fraaiere aankleding van koetswerk en interieur.
Wie net als wij al een dagje ouder is, maakte op school misschien nog kennis met kalligrafie of kort uitgelegd de kunst van het schoonschrift. Het was toen een kwestie om met sierlijke en zelfs artistieke letters én met speciale pennen of penselen iets mooier te creëren dan wat je doorgaans met alledaags handschrift deed. Vandaar dan ook al eerder de keuze van de extra voornaam Calligraphy voor de topuitvoering van de al in diverse landen bekroonde Hyundai Ioniq 9.

Extra zwart
Met nu ook nog Black Ink erachter gaat het helemaal om wat de Zuid-Koreaanse autobouwer het summum van elektrische luxe en exclusiviteit noemt. Dat van die zwarte inkt slaat dan onder meer op de zwarte designelementen aan zowel de buiten- als de binnenkant van de auto. Zo zijn er een matzwart Hyundai-embleem, zwarte sierliesten aan de achterzijde en exclusieve 21-duimsvelgen in zowat dezelfde kleur.

Visueel feestje
Die is er ook voor de stoel- en stuurbekleding in nappaleer. Een dashboardafwerking van hoogwaardig en dus echt aluminium en alweer een zwarte afwerking maken het visuele feestje zowat compleet. Qua uitrusting is er voor de Black Ink natuurlijk vertrokken van de sowieso al heel luxueuze Callygraphy-uitvoering, die kon je optioneel ook al krijgen met een configuratie met zes zitplaatsen en het Universal Island 2.0. De – daar gaan we nog eens – Ioniq 9 Callygraphy Black Ink laat zich al bestellen, de Belgische invoerder vraagt er 90.095 euro voor. We geven nog even mee dat de vierwielaangedreven SUV twee elektromotoren van samen 428 pk heeft, de batterij van (bruto) 110 kW is goed voor een rijbereik van zowat 600 kilometer.








