Het is bevestigd, Mitsubishi brengt de iconische Pajero terug

Het is bevestigd, Mitsubishi brengt de iconische Pajero terug

1/06/2026 - 10:51Alain Devos

Mitsubishi keerde vorig jaar terug naar de Belgische markt, zij het op de Outlander na wel alleen met modellen van Renault-origine. Maar er liggen nog grote plannen op tafel, zo heeft de Japanse autobouwer bevestigd dat de Pajero zowaar terugkeert. De onthulling is zelfs al voor dit jaar gepland.

De ASX, Grandis en Eclipse Cross zijn best wel keurige auto’s, maar natuurlijk geen ‘echte’ Mitsubishi’s meer. Ze hebben Renault-modellen als basis, in de Belgische catalogus is alleen de plug-inyhybride Outlander nog een model dat door de Japanners zowat volledig zelf werd ontworpen. Daar zou binnenkort misschien nog een auto kunnen bijkomen. Mitsubishi heeft bevestigd dat er een nieuwe Pajero in de maak is, net als zijn gelijknamige voorgangers wordt dat terug een vrij pure terreinwagen met zelfs weer een ladderchassis. Concrete beloftes voor Europa zijn er nog niet, maar ze verwijzen bij Mitsubishi toch al naar de wereldwijde populariteit van de vorige generaties.

Nieuw vlaggenschip

Het Pajero-plan lijkt deels aan te sluiten bij de evengoed aangekondigde terugkeer naar de Amerikaanse markt voor middelgrote pick-ups, waar Mitsubishi een alternatief voor populaire modellen als de Chevrolet Colorado, de Ford Ranger en de Toyota Tacoma wil bieden. Daarvoor dient dan wel een model van Nissan als basis, de auto zal ook in een Amerikaanse fabriek van die partner worden gebouwd en op die manier ontsnappen aan de importaksen van de Trump-regering. Dat deel van het nieuwe Mitsubishi-verhaal lijkt voor Europa (nog) niet echt relevant, maar de terugkeer van de Pajero is dat dus mogelijk wel. Die grote terreinwagen moet weer zo’n beetje het nieuwe vlaggenschip van het merk worden, hij zou ook in Europa een concurrent voor onder meer de Toyota Land Cruiser kunnen worden.

Productie in Thailand

De auto wordt dit najaar onthuld en keert dan terug na een afwezigheid van zowat vijf jaar en bij ons zelfs nog wat langer. Hij zal allicht in Thailand worden gebouwd, met deels de Triton of L200 als basis. Dat is een middelgrote pick-up met een ladderchassis, dergelijke auto’s zijn in het Aziatische land heel populair. Wanneer en dus ook waar de nieuwe Pajero zal worden gecommercialiseerd, wil Mitsubishi nog niet kwijt. De constructeur laat wel verstaan dat er verschillende modellen of toch varianten met die naam worden gepland. De terugkeer van wat toch wel een vrij iconisch model is, moet het merk toelaten zijn ooit heel sterke identiteit te herstellen en dus ook de verkoopcijfers weer op te krikken. Met ook de nieuwe pick-up voor Noord-Amerika erbij wordt tegen het begin van het volgende decennium op een jaarlijkse verkoop van 930.000 auto’s gemikt. In 2025 werden wereldwijd slechts 805.882 klanten gevonden.

Gerelateerde berichten

Bekijk alles
De Telo elektrische pick-up heeft het formaat van een Mini, de kracht van een Hilux en de prestaties van een Tesla

De Telo elektrische pick-up heeft het formaat van een Mini, de kracht van een Hilux en de prestaties van een Tesla

6 oktober 2026William Meerschaut
BMW bouwt in München de miljoenste M, straks komt er ook een elektrische M3

BMW bouwt in München de miljoenste M, straks komt er ook een elektrische M3

5 oktober 2026Alain Devos
Skoda Octavia krijgt voor het eerst een full-hybrid zonder stekker

Skoda Octavia krijgt voor het eerst een full-hybrid zonder stekker

5 oktober 2026William Meerschaut