Verkoop van Tesla terug in de lift op verschillende Europese markten

Verkoop van Tesla terug in de lift op verschillende Europese markten

2/04/2026 - 10:49Alain Devos

In België werden in maart maar liefst 88,52 procent meer nieuwe Tesla’s ingeschreven dan in dezelfde maand van vorig jaar. Voor het eerste kwartaal van 2026 staat de teller op plus 22,59 procent, eenzelfde of zelfs nog grotere groei is er ook in verschillende andere Europese landen.

In Frankrijk zijn de registraties van Tesla in maart meer dan verdriedubbeld tot bijna het hoogste niveau in twee jaar. Ook in de Scandinavische landen laten de cijfers zowat een verdubbeling zien, het is dus wel duidelijk dat het weer een heel pak beter gaat met de van origine nog altijd Amerikaanse autobouwer.

‘Gekke’ baas

Tesla verloor vorig jaar bijna de helft van zijn Europees marktaandeel. Daar waren verschillende verklaringen voor, naast het gebrek aan echt nieuwe modellen en de toenemende concurrentie van deels ook Chinese merken zorgden de nogal controversiële politieke standpunten van grote baas Elon Musk evengoed voor het afhaken van heel wat (potentiële) klanten. Maar de daling van de verkoop is nu wel gestopt en de vorig jaar geleden schade is zelfs al deels goedgemaakt. Dat heeft zeker ook te maken met de introductie van nieuwe en vooral goedkopere versies van de Model 3 en Model Y.

Het einde van het kwartaal

De Europese registraties waren al toegenomen in februari, dat deden ze met nog wat spectaculairdere cijfers dus ook in maart. Naast de al vermelde landen waren die er evengoed in Italië (+32%) en Spanje (+25%). De laatste maand van een kwartaal is altijd wel een beetje ‘speciaal’ bij Tesla. De Amerikaanse autobouwer, die ook een grote fabriek heeft in Duitsland, zegt dat de registraties van zijn auto’s dan altijd hoger zijn. Dat heeft te maken met de manier waarop ze worden getransporteerd en dus ook geleverd.

Gerelateerde berichten

Bekijk alles
Renault E-Space Concept doet dromen van terugkeer (originele) Espace

Renault E-Space Concept doet dromen van terugkeer (originele) Espace

6 oktober 2026William Meerschaut
De Telo elektrische pick-up heeft het formaat van een Mini, de kracht van een Hilux en de prestaties van een Tesla

De Telo elektrische pick-up heeft het formaat van een Mini, de kracht van een Hilux en de prestaties van een Tesla

6 oktober 2026William Meerschaut
BMW bouwt in München de miljoenste M, straks komt er ook een elektrische M3

BMW bouwt in München de miljoenste M, straks komt er ook een elektrische M3

5 oktober 2026Alain Devos