Grote ondernemingen kiezen al decennialang voor operationele leasing ofte verhuur op lange termijn. Zij weten dat een wagenpark beheren veel tijd en geld kost en beter wordt overgelaten aan de specialisten ter zake. Maar is dit soort full-service leasing ook interessant voor kleinere ondernemingen?
De meeste ondernemers zijn geen fleet- of leasingspecialisten. Toch houden ze liever de touwtjes strak in handen wat hun voertuigen betreft. Ze zijn er immers van overtuigd dat operationele leasing duur is omdat de leasebedrijven overal marge op nemen – zij moeten natuurlijk ook hun boterham verdienen.
Toch is dat een beetje te kort door de bocht. Er zijn ook heel wat elementen aan full-serivce leasing die maken dat je tijd en geld spaart. Als je zelf overeenkomsten moet onderhandelen met de dealer(s) en offertes moet opvragen en vergelijken, dan moet je daar redelijk wat manuren in investeren. Daarnaast is er ook het operationele beheer van de auto’s. Telkens als ze op onderhoud gaan, hersteld moeten worden of een nieuwe ruit of banden moeten krijgen, moet daar goedkeuring voor worden gegeven. Vergeet ook niet dat er heel wat komt kijken bij de administratie van verkeersboetes. Op het einde van de rit moet je de voertuigen ook zelf verkopen.
Daarnaast ben je misschien ook verantwoordelijk voor de interne rapportage en loonadministratie. En ben je eigenlijk wel mee met de recentste fiscale regels, zodat je steeds de meest optimale keuze maakt en kosten vermijdt?
Vier voordelen van verhuur op lange termijn
Verhuur op lange termijn, full service leasing of operationele leasing: het zijn drie termen die hetzelfde aanduiden en vier grote voordelen bieden.YesYes BV
Veenstraat 10
B-3630 Maasmechelen
BTW: BE 0883 567 853