Voor wie naar een BMW M4 Gran Coupé verlangt, een model dat niet in het gamma zit, en bij BMW zelf dus zijn gading niet vindt omdat de 374 pk van de M 440i xDrive Gran Coupé niet volstaan, is deze B4 Gran Coupé dé oplossing. Met zijn 495 pk is de B4 15 pk sterker dan de tweedeurs M4 coupé en slechts marginaal minder krachtig dan de M4 Competition Coupé die er met achter- of vierwielaandrijving is en 510 pk levert.
Aangepaste zescilinder
De B4 Gran Coupé is voorzien van vierwielaandrijving en komt op de markt met de door Alpina aangepaste S58-zescilinder in lijn van drie liter met twee turbo’s van BMW die hier een fraaie 495 pk (364 kW) en 730 Nm aan maximumkoppel levert en in combinatie met de door Alpina aangepaste ZF-achttraps-sportautomaat niet meer dan 3,7 seconden nodig heeft om de B4 Gran Coupé van 0 naar 100 km/h te stuwen (wat 0,2 seconden minder is dan de BMW M4 Competition Coupé met achterwielaandrijving en 0,2 seconden meer dan de xDrive-versie van die M4). Het streepje van de 200 km/h wordt al na 12,9 seconden bereikt. De topsnelheid van al dat moois? 301 km/h.
Nieuwe Alpina-velgen
Natuurlijk is de B4 Gran Coupé ogenblikkelijk herkenbaar als Alpina. Dat is hij door de aerodynamische Alpina-onderdelen maar nog meer door de nieuwe Alpina Classic-velgen van 20 duim die een herinterpretatie zijn van de wielen met twintig spaken die zo typisch zijn voor het Duitse merk. Met een gewicht van amper 12 kg per stuk zijn ze erg licht voor zo’n grote exemplaren.
Niet alleen de motor en het uiterlijk werden door Alpina aangepast, ook de ophanging van de BMW 4-Reeks werd herwerkt. De Alpina Sport Suspension en het aangepaste onderstel zorgen in combinatie met de ultraperformante en speciaal voor deze Alpina ontwikkelde Pirelli P Zero-banden voor een rijervaring die typisch is voor Alpina: sportief maar niet hard.
Prijskaartje
De Alpina B4 Gran Coupé kan vanaf nu besteld worden en zal vanaf de zomer geleverd kunnen worden aan wie er minimaal € 91.800 voor over heeft (Duitse prijs inclusief 19% btw). Die prijs ligt mooi tussen die van de tweedeurs BMW M4 Coupé (€ 87.150) en M4 Competition Coupé (€ 94.450), allebei eveneens op de achterwielen aangedreven, en blijft onder die van de M4 Competition M xDrive Coupé die minimaal € 99.050 kost. Voor dat prijsverschil krijg je bij Alpina dus alvast twee deuren extra, de exclusiviteit van Alpina en een uitgebreide basisuitrusting met onder meer stoel- en stuurverwarming en de nieuwste rijhulpsystemen die zoals bij het donormodel met talloze opties kan aangevuld worden. Daarbij kan ook gekozen worden voor Alpina Blue en Alpina Green, twee metaalglanslakken die exclusief voor Alpina voorbehouden zijn.
YesYes BV
Veenstraat 10
B-3630 Maasmechelen
BTW: BE 0883 567 853