In navolging van de A- en B-Klasse krijgen nu ook hun SUV-afgeleiden een facelift halverwege hun carrière. Niks spectaculairs, maar toch enkele interessante evoluties, dus.
De bijgewerkte GLA en GLB herken je aan hun nieuwe grille die op een hertekende bumper rust. Daarbij komt nog de gemoderniseerde lichtsignatuur in de standaard high-performance ledkoplampen en de led-achterlichten.
Het vrijstaande dubbele scherm is een van de highlights in het opgewaardeerde interieur. Het omvat nu standaard een 7” en een 10,25” display voor respectievelijk het combi-instrument en het multimediadisplay. Twee 10,25” displays in widescreenlook zijn optioneel leverbaar.
Mercedes-Benz heeft de standaarduitrusting van de GLA en GLB opgewaardeerd en de aanbodstructuur vereenvoudigd. Zo omvat de basisuitrusting naast het lederen stuurwiel en de ledkoplampen ook de grootlichtassistent, een achteruitrijcamera en het USB-pakket.
Smartphones kunnen draadloos verbinding maken met het voertuig via Apple CarPlay of Android Auto Wireless. Voor nog meer connectiviteit heeft de GLA nu een extra USB-C-aansluiting.
Alle benzinemotoren van de nieuwe GLA en GLB zijn geëlektrificeerd. Het motorengamma omvat viercilinders met standaard een zeven- of achttraps DCT-transmissie met dubbele koppeling. De mild-hybrids zijn uitgerust met een in de riem geïntegreerde starter-generator op 48 volt, die het vermogen boost met 10 kW.
Bovendien recupereert deze starter-generator energie tijdens het remmen en uitrollen en voorziet zo zowel het 12V-boordnet als de 48V-accu van elektrische energie. De 2.0-dieselmotor stelt het zonder deze technologie – hij houdt het bij een klassiek start-stopsysteem, maar is daarom niet minder geavanceerd.
De doorontwikkelde plug-in hybride aandrijflijn van de GLA 250 e kenmerkt zich vooral door een hoger prestatieniveau. De grotere bruikbare energie-inhoud van de doorontwikkelde hoogspanningsaccu zorgt ook voor een grotere elektrische actieradius. Het vermogen van de elektromotor is met 5 kW toegenomen tot 80 kW, terwijl het systeemvermogen gelijk blijft.
Qua laden zijn er nog steeds drie opties beschikbaar: naast de 3,7 kW standaardoptie kan de accu nu optioneel worden geladen met driefasige wisselstroom van 11 kW. Verder is het mogelijk om de accu te laden met gelijkstroom en tot 22 kW.
YesYes BV
Veenstraat 10
B-3630 Maasmechelen
BTW: BE 0883 567 853