Met zowat 100 exposanten en maar liefst 63 merken van personen- en bestelwagens mag de 101ste editie van het Brusselse autosalon in januari 2025 nu al een groot succes worden genoemd. Op China na, worden wereldwijd op geen enkel evenement van die aard nog zoveel nieuwe vierwielers tentoongesteld.
Wat op de autosalons in Parijs, München en nog wel enkele andere steden al een tijdje niet meer lukt, kan dus wel nog in Brussel. Op de (meeste) ‘pure’ sportwagenmerken en enkele grote en middelgrote spelers als Jaguar, Land Rover, Nissan, Polestar en Volvo na, zullen alle in België actieve autobouwers zich van 10 tot en met 19 januari 2025 van hun beste kant laten zien. Ze vertegenwoordigen iets meer dan 90 procent van de Belgische markt en vullen samen met nog een reeks andere exposanten 56.000 vierkante meter ruimte van Brussels Expo. We nemen met Autonieuws de volgende weken natuurlijk een uitgebreide aanloop naar die Brussels Motor Show 2025, maar geven je nu toch al graag de belangrijkste praktische informatie mee.
Vrijdag 10 januari is een persdag, van 18u00 tot 23u00 wordt er ook een Avant-Première en Opening Night georganiseerd. Voor het grote publiek is het salon geopend van zaterdag 11 tot en met zondag 19 januari 2025. Je kan er dan elke dag binnen van 10u00 tot 19u00, op maandag 13 en vrijdag 17 januari zijn er nocturnes tot 22u00.
Het salon wordt natuurlijk opnieuw in Brussels Expo georganiseerd, de exposanten van de Brussels Motor Show vullen samen de Patio en de paleizen 5, 6, 7, 9 en 11.
Voor volwassenen kost een ticket € 15, voor kinderen tussen 10 en 15 jaar € 10. Wie nog jonger is, mag gratis binnen. Via het Carrefour-winkelnetwerk kan je voor slechts € 7,5 al een ticket krijgen, dat is dan wel enkel geldig op dinsdag 14, woensdag 15 en donderdag 16 januari. Voor de openingsavond betaal je € 60, parking inbegrepen. Opgelet, op andere dagen kost een plaatsje op parking C ondertussen wel al € 12. Je kan salontickets bestellen via autosalon.be, aan de ingang kan je niet meer met cash betalen.
Je raakt binnen via de loopbrug die Parking C met Brussels Expo verbindt. Het lukt ook via Paleis 5, dat is de beste ingang voor wie met het openbaar vervoer komt. Neem dan tramlijn 7 of metrolijn 6 (halte Heizel).
De belangrijkste vraag, natuurlijk. Zoals gezegd, tekenen de overgrote meerderheid van de in België actieve autoconstructeurs present. Ze zorgen voor een enorm aanbod personenwagens, lichte bestelwagens en vrijetijdsvoertuigen, daarnaast boekten ook nog wat toeleveranciers en in de sector actieve dienstverleners standruimte. Er wordt natuurlijk ook voor behoorlijk wat animatie gezorgd, we komen er de volgende weken nog regelmatig en uitgebreid op terug. De afwezigen krijgen zeker ongelijk, dat geldt dan zowel voor de automerken die toch hun kat sturen als voor autoliefhebbers die de Brussels Motor Show geen bezoekje waard zouden vinden. Organisator FEBIAC rekent er alvast op dat minstens 300.000 van hen dat wel zullen doen.
YesYes BV
Veenstraat 10
B-3630 Maasmechelen
BTW: BE 0883 567 853