Autosalon

© Patrick Theunissen

Alle moois op het Autosalon van Brussel voor u op een rij

09 januari 2020
Door Stijn Blanckaert
Vandaag opent het 98ste Brusselse Autosalon, officieel “Brussels Motor Show” genaamd, haar deuren voor de pers. Autonieuws is erbij en geeft u een overzicht van de belangrijkste nieuwigheden per merk die u vanaf morgen tot en met 19 januari zelf kan gaan bewonderen. Dit jaar zijn dat er veel, erg veel…


Organisator Febiac verwacht voor deze 98ste editie meer dan 500.000 bezoekers die zich in de verschillende Heizelpaleizen eens te meer kunnen informeren over alle modellen die de verschillende auto- en motormerken vandaag en morgen verkopen. In 2018 werden 542.566 bezoekers geteld, tegenover 442.111 voor editie 2019, die grotendeels in het teken van lichte bedrijfsvoertuigen stond. 

Aangezien dit terug een “groot” salon is, tekenen alle merken present, verspreid over negen expopaleizen met een totale standoppervlakte van 95.000 vierkante meter.

De 98e Brussels Motor Show is voor het grote publiek toegankelijk van 10 tot 19 januari 2020, tussen 10.30 en 19.00 uur. Er zijn ook drie nocturnes tot 22 uur gepland op vrijdag 10, maandag 13 en vrijdag 17 januari. De prijs van een toegangsticket blijft ongewijzigd (15 euro). Voor elk bezoek op dinsdag 14, woensdag 15 en donderdag 16 januari wordt echter een korting van 30 procent (5 euro) gegeven (Midweek-ticket, te bestellen via het online platform op autosalon.be).

Om de zachte mobiliteit te promoten houdt de Brussels Motor Show eraan om de nadruk te leggen op het extra voordelige B-Excursion-ticket (50 procent korting op de kosten van het openbaar vervoer en 25 procent korting op de toegang tot de Brussels Motor Show) om naar het salon te komen. Bezoekers die met hun wagen naar de Brussels Motor Show komen, kunnen deze vanaf dit jaar achterlaten op de volledig vernieuwde Parking C met een gegarandeerde capaciteit van 10.000 plaatsen. 

Het overzicht, in alfabetische volgorde…

ABARTHOPENBMS

ABARTH

In Paleis 7 vinden we naast de normale Fiats ook de Abarth-uitvoeringen, waarbij de speciale reeks Abarth 695 70° Anniversario de aandachtstrekker wordt. Hij brengt een ode aan de zeventigste verjaardag van het merk Abarth & Co en wordt op 1949 exemplaren gebouwd (naar het oprichtingsjaar van het merk). Hij valt meteen op door zijn nieuwe “Spoiler ad Assetto Variabile”. De 1.4-turbomotor van dit bommetje levert 180 pk en 250 Nm en laat hem naar 100 km/h sprinten in 6,7 seconden.

ALFABMS2020

ALFA ROMEO

Hoe goed ze er ook uitzien, en hoe leuk ze ook rijden, toch leidden de Stelvio en de Giulia een wat onopvallend bestaan. Daar moet volgens Alfa verandering in komen met de vernieuwde versies van beide modellen. Modeljaar 2020 zorgde voor beide auto’s voor evoluties op technologisch vlak, maar ook qua connectiviteit en autonoom rijden. Naast de Giulia en de Stelvio wil ook de opgefriste Giulietta nog een deel van de aandacht krijgen op de stand in Paleis 7.

AUIDBMS2020

AUDI (VIDEO)

Audi staat samen met de andere door D’Ieteren ingevoerde merken in Paleis 11. Het toont er in Europese première de elektrische e-tron Sportback, de tweede volledig elektrische Audi die net als de e-tron in Brussel wordt gebouwd. 

Daarnaast toont het merk in Brussel als wereldpremière de vernieuwde A5 Sportback 40 g-tron op CNG. 

Verder pakken de Duitsers er uit met het nieuwe gamma plug-inhybrides: de A6 Berline 50 TFSI e quattro, de Q5 55 TFSI e quattro, de A7 Sportback 55 TFSI e quattro en de A8 LWB 60 TFSI e quattro.

Ook de sportieve RS-modellen worden in de kijker geplaatst metals theme “25 jaar RS”. De RS 6 Avant, RS 7 Sportback, RS 4 Avant, RS Q8 en RS Q3 Sportback zullen er staan, en op het Dream Cars Salon in Paleis 1 prijkt ook de indrukwekkende R8 LMS GT2.

De Audi A4 en Q7 in hun zopas grondig herwerkte versies, de nieuwe A1 citycarver en Q3 Sportback zijn maar een paar van de andere modellen die het merk er toont op de stand van om en bij de 1.980 vierkante meter waar 25 auto’s een plaatsje vinden.

BMW2020BMS

BMW

Bij BMW in Paleis 7 regent het premières. Vandaag gingen de plug-invarianten van de BMW X1 en X2 er namelijk in wereldpremière. Daarnaast is er de Europese première van de 2 Reeks Gran Coupé, van de M2 CS en de M8 Competition Gran Coupé, naast de Belgische premières van de X5 en X6 M Competition.

De 2 Reeks Gran Coupé, die zijn wereldpremière kende op de Los Angeles Autoshow, wordt nu ook in Europa voorgesteld. Het is meteen de allereerste 2 Reeks Gran Coupé, en de eerste vierdeurscoupé in het compacte premiumsegment. 

Sportievelingen zullen duimen en vingers aflikken bij de M2 CS en de M8 Competition Gran Coupé, die eveneens voor het eerst op Europese bodem te zien zijn. De M8 staat in Paleis 1 bij de Dream Cars, samen met de X6 M Competition, terwijl de M2 CS op de BMW-stand in Paleis 7 staat.

De X5 en X6 M Competition zijn voor het eerst in België te zien. Hun high-performance M TwinPower Turbo V8-benzinemotor met een cilinderinhoud van 4,4 liter en 625 pk is de krachtigste motor van alle BMW seriewagens en accelereert in slechts 3,8 seconden van 0 naar 100 km/h.

C5OPENBMS2020

CITROËN

Citroën staat samen met de andere PSA-merken in Paleis 3 tijdens dit autosalon. Het stelt er in wereldpremière de hybride versie van de C5 Aircross SUV voor, het vlaggenschip van het merk met 50 km rijbereik in zuiver elektrische modus en een CO2-uitstoot van amper 39g/km. Verder toont Citroën de Ami One en SpaceTourer The Citroënist conceptcars en natuurlijk de rest van het gamma, met de C1 en C1 Airscape, C3, C3 Aircross, C4 Cactus, C4 SpaceTourer en Grand C4 SpaceTourer, de Berlingo en de klassieke versies van de C5 Aircross.

DACIA2020

DACIA

Dacia onthult op zijn stand (Paleis 5) de nieuwe ‘Bi-Fuel’-motor op benzine en LPG, de ECO-G 100, die in de Duster, Logan, Logan MCV en Sandero verkrijgbaar zal zijn en als kostenbesparende, zuinige en ook ecologischere oplossing wordt naar voren geschoven. 

Het gaat om een driecilinder turbomotor die zo’n 10% minder CO2 uitstoot dan een vergelijkbare klassieke benzinekrachtbron. De nieuwe motormet LPG-tank en -installatie wordt in de fabriek gemonteerd en kost niet meer dan de benzinemotor waarvan hij is afgeleid en kan zowel op benzine als op LPG rijden, waarbij hij, met de twee tanks gevuld, een rijbereik van meer dan 1.000 km belooft. Dacia wijst er trouwens op dat haar ECO-G wagens op LPG in ondergrondse parkeergarages toegelaten zijn dankzij hun veiligheidssystemen.

DSOPENBMS202

DS

Bij het Franse DS, het merk van de PSA-groep dat zijn premiumambities niet onder stoelen of banken steekt, kan je in Paleis 3 de DS 3 Crossback E-Tense (elektrische auto met 320 km rijbereik) en de DS 7 Crossback E-Tense 4x4 (plug-inhybride met 300 pk en 520 Nm gecombineerd vermogen en 58 km elektrisch rijbereik) gaan bekijken, en wordt ook de DS E-Tense FE20 Formula E-auto tentoongesteld.

FIATOPEN BMS

FIAT

Bij Fiat, in Paleis 7, staat het eeuwig populaire 500-gamma centraal in haar vele varianten (500, 500C, 500L en 500X), naast de Panda en het Tipo-gamma.

Met speciale series zoals de “Club Edizione”, “Tipo More” en “Sport”-uitvoeringen met een specifieke stijl en extra uitrusting wil Fiat de verkoop van de verschillende modellen een boost geven. Ook de Panda “Waze” is zo’n bijzondere versie.

FORDOPENBMS2020

FORD

De stand van Ford in Paleis 4 telt meerdere Belgische premières. De Puma (een compacte crossover), Kuga (compacte SUV) en Explorer (full size SUV) staan voor het eerst in België, en ook de Fiesta en Focus mHEV (met mild-hybrid architectur voor een lager verbruik), de Tourneo Custom PHEV (plug-inhhybride) en de Transit 2T Combi 9 pl zijn er als Belgische première. Daarnaast staan ook de S-Max en Galaxy (facelift) en de Fiesta, Ecosport, Focus, Mondeo, Mustang, Ranger en Transit Custom in Brussel.

Bij de Dream Cars in Paleis 1 kan u daarnaast de tot de verbeelding sprekende Ford GT gaan bekijken.

HYUNDAI2020BMS

HYUNDAI (VIDEO)

Bij Hyundai staan alle modellen uitgestald op de 1.500 m2 grote stand in Paleis 6. Benzine, diesel, zelfopladende hybride, plug-in hybride, elektrisch of op waterstof… alle aandrijfmogelijkheden zijn bij Hyundai van de partij. De gloednieuwe stadsauto i10 gaat er in Belgische première, en de N-Line-uitvoering van die nieuweling staat er zelfs in avant-première, en je kan er ook bewonderend kijken naar de i20 WRC, waarmee Thierry Neuville en Nicolas Gilsoul vice-wereldkampioen rally werden. Verder kan je er de i30, Ioniq, Kona, Tucson, Santa Fe en Nexo van nabij ontdekken in allerlei uitvoeringen.

ISUZUOPENBSM

ISUZU

Isuzu pakt dan wel uit met een volledig nieuwe D-Max pick-up, waarvan zowel het interieur als het koetswerk stevig onder handen werden genomen, we krijgen hem jammer genoeg nog niet te zien op het Brusselse autosalon. De informanten op de stand kunnen er echter wel al alle info over geven. De huidige D-Max staat er natuurlijk wel in al zijn uitvoeringen. Wie een Isuzu-sleutel kan voorleggen krijgt (net als zijn of haar partner) een drankje in de lounge aangeboden.

FTYPOEOPEN2020

JAGUAR

In Paleis 6 pakt Jaguar uit met de gloednieuwe F-Type MY21, de ingrijpende facelift van de mooie sportcoupé en -cabrio die vanaf nu in plaats van met vier-, zes- of acht cilinders altijd vier of acht stuks zal tellen. Hij staat er zowel als coupé als als cabriolet.

De elektrische I-PACE kreeg een update waardoor hij een acht procent groter rijbereik heeft (470 km WLTP) en nog efficiënter werd.

Ook op de Jaguar-stand: de F-PACE, E-PACE, XF Sportbrake en de XF berline, en natuurlijk de compactere XE. Een andere blikvanger wordt ongetwijfeld de Formule E-racewagen van Jaguar, de I-TYPE 4. Bij de Dream Cars in Paleis 1 staat trouwens de I-PACE eTrophy racewagen te pronken. 

JEEPBMS2020

JEEP

Jeep staat in Paleis 7 broederlijk naast de andere merken van de FCA-groep. Nadat het merk in Geneve uitpakte met de Renegade, de Compass en de Wrangler met hybride aandrijving toont het in Brussel in avant-première de productieversie van de Renegade PHEV, met een elektromotor die samenwerkt met een 1.3 turbo op benzine om met een vermogen tussen 190 en 240 pk knappe prestaties aan een laag verbruik te koppelen. Ook alle andere Jeep-modellen (Grand Cherokee, Wrangler, Cherokee, Compass) krijgen een plaatsje op de stand.

KIA XCEED BMS 2020

KIA

Kia richt de schijnwerpers op zijn stand in Paleis 4 op de 11 geëlektrificeerde modellen van het merk, van mild hybrid, over hybrid en plug-in hybrid tot volledig elektrisch. Met niet minder dan 26 wagens op de stand zal het merk er het hele gamma tonen. Bijzondere aandacht zal natuurlijk uitgaan naar de XCeed, die er in vier varianten (benzine, diesel, mild hybrid en plug-in hybrid) zal staan prijken. De plug-in hybride uitvoering van de XCeed, maar ook an de Ceed Sportwagon, een andere nieuwigheid, doet het met een elektromotor van 44,5 kW en een 1,6-benzinekrachtbron en levert zo 141 pk en 265 Nm, wat exact even veel is als de Kona Hybrid van zustermerk Hyundai. 

JLR2020BMS

LAND ROVER

Broederlijk naast de modellen van zustermerk Jaguar toont Land Rover in Paleis 6 de langverwachte nieuwe Defender voor de 21ste eeuw. Hij staat er vier keer. Eenmaal als model “90”, en drie keer in “110”-uitvoering en wil nog altijd dé referentie zijn als het gaat om (zwaar) terreinwerk, nu ook gecombineerd met meer comfort bij gebruik op de openbare weg. 

DEFENDEROPEN BMS

Naast de Defender kan je er ook de Range Rover Vogue, Range Rover Sport, Range Rover Velar, Range Rover Evoque, de Land Rover Discovery Sport en de grote Land Rover Discovery bekijken.

LEXUS2020BMS

LEXUS

Het 30 jaar geworden Lexus toont zijn negen modellen in Brussel op de stand in Paleis 7. Allemaal zijn ze uitgerust met de bekende hybridetechnologie van de Toyota-groep. Een van de blikvangers moet de in 2019 gelanceerde UX zijn. Die compacte crossover-SUV krijgt eind van dit jaar trouwens als eerste Lexus een volledig elektrische aandrijflijn, als UX 300e, met een accu van 54,3 kWh en een rijbereik van 400 km (NEDC). Die versie zal er nog niet staan, maar je kan er wel gaan kijken naar de geüpdatete RX en de ES, de recentste aanwinst in het berlinegamma van de constructeur.

MAZDAOPENBVOBMS

MAZDA

Het sympathieke Mazda pakt op zijn stand in Paleis 6 uit met een Europese première. Het eerste elektrische model van het Japanse merk, de MX-30, wordt voor het eerst aan het Europese publiek getoond. De MX-30 mikt op rijplezier, en heeft daarom -om het gewicht en de prijs te drukken- een kleinere batterij (35,5 kWh) die een rijbereik van een goede 200 km mogelijk zou maken. Dat is volgens de Japanse ingenieurs meer dan voldoende in zowat alle gevallen, en maakt de auto niet alleen lichter en minder duur, maar beperkt ook de milieuimpact tijdens de productie en de recyclage. De auto is nu al te koop, en de eerste leveringen zijn voor volgende zomer.

Verder staat ook het nieuwe modeljaar van de Mazda 2 in Brussel, naast de rest van het gamma, met ook de opvallende roadster MX-5 en de leuke crossover CX-30.

MBBMS2020

MERCEDES

In Paleis 5 pakt Mercedes dit jaar groots uit. Het toont er als wereldwijde fysieke première de nieuwe GLA en GLA 35 AMG aan het grote publiek, en voor het eerst in België ook de GLB en de GLS, twee SUV’s met tot zeven zitplaatsen. Ook het EQ-offensief van het merk krijgt er de nodige aandacht, met de nieuwste generatie dieselmotoren en EQ Boost bij de benzines, over de EQ Power Plug-Inhybrides van de A- tot de S-Klasse (A 250 e, B 250 e, GLC 300 e, C 300 de en GLE 350 de) en de volledig elektrische EQC en de EQV, de eerste elektrisch aangedreven premium MPV. Ook de eVito en eSprinter zijn trouwens elektrisch aangedreven.

Opmerkelijk op de expo Dreamcars in Paleis 1 is ook de EQ Silver Arrow, de Formula E-racewagen waarmee onze landgenoot Stoffel Vandoorne dit seizoen Mercedes vertegenwoordigt in het elektrische racekampioenschap. Stoffel zal zelf trouwens op 13 januari aanwezig zijn in Brussel om meer te vertellen over zijn uitdaging in het Formule E-raceteam.

Ook de indrukwekkende AMG-familie krijgt een plaatsje in Brussel. Op de Mercedes-stand vinden we de AMG GT 43 4-door en de GT Roadster, en bij de Dreamcars in Paleis 1 staan nog vier andere AMG-modellen te pronken.

NISSANBMS2020

NISSAN (VIDEO)

Voor Nissan (Paleis 5) wordt het een erg belangrijk autosalon, met de wereldpremière van de gloednieuwe Juke Nissan’s succesvolle crossover. Ook de nieuwe Leaf-generatie staat in Brussel, en wie elektrisch een en ander wil vervoeren kan de e-NV200 elektrische bestelwagen kiezen. Net als heel wat andere merken die aan het kampioenschap deelnemen, toont ook Nissan in Brussel zijn Formule E-bolide, en voor wie het als petrolhead meer voor sportwagens met een verbrandingsmotor heeft zijn er de 50th Anniversary Edition van de GT-R en de GT-R NISMO modeljaar 2020, naast meer bereikbare auto’s als de Micra, Qashqai en X-Trail. Ook de Navara pick-up is van de partij.

MGOPEN BMS

MG (VIDEO)

Terug van lang weggeweest op het Brusselse Autosalon: MG. Het ooit Britse merk is nu in Chinese handen, produceert alleen elektrische auto’s en wordt vanaf dit jaar door Alcomotive (invoerder van onder meer Hyundai en Suzuki) in ons land ingevoerd. De MG’s zullen via een beperkt aantal Brand Stores in de Belux worden verdeeld, en ook online zal een verkoopstrategie worden uitgebouwd. De volledig elektrische MG ZS EV viert zijn Belgische première in Paleis 6. Het gaat om een elektrische SUV met een elektromotor van 143 pk en een 44,5 kWh grote batterij die een rijbereik van 264 km moet bieden (WLTP). Later volgen extra modellen.

MINIOPENBMS2020

MINI

Net als moedermerk BMW pakt ook MINI in Paleis 7 uit met een heuse wereldpremière. De MINI Cabriolet Sidewalk. Daarnaast gaat ook de MINI John Cooper Works GP hier in Europese première. Hij werd in wereldpremière voorgesteld op het Autosalon in Los Angeles in november en is het snelste model van het merk dat toegelaten is op de openbare weg. Hij is te bekijken in Paleis 1 bij de Dream Cars.

Daarnaast wordt de MINI Electric voor het eerst in België op het autosalon getoond. Hij heeft een actieradius van 225 tot 234 kilometer (WLTP) wat hem perfect geschikt moet maken voor stedelijke mobiliteit, terwijl zijn koffer niet kleiner is dan die van een gewone MINI 3-deurs.

MITSUBISHI2020BMS

MITSUBISHI (VIDEO)

Mitsubishi toont in Paleis 6 de volledig vernieuwde compacte Space Star met twee driecilinders op benzine van 1.0 en 1.2 liter en een manuele of CVT-automatische versnellingsbak in Europese première. Daarnaast zijn er onder meer de nog steeds fiscaal erg interessante Outlander PHEV plug-inhybride en de nieuwe L200 pick-up van de zesde generatie, de gefacelifte ASX en de sportieve Eclipse Cross.

OPELCORSAOPENBMS

OPEL

Opel is sinds de integratie in de PSA-groep in goede doen. In Paleis 3 pakt het Duitse merk uit met de nieuwe Corsa, de 100% elektrische Corsa-e, de Corsa-e Rally, de Grandland X SUV plug-in hybrid4, de nieuwe Astra met ultra-efficiente motorisaties en last but not least de nieuwe Insignia die er zijn wereldpremière beleeft.

PEUGEOTOPEN BMS

PEUGEOT

Eveneens in Paleis 3 toont Peugeot de meer dan geslaagde nieuwe 208 en de elektrische versie e-208, maar pakt het in Europese première ook uit met de crossover-SUV 2008 en de New e-2008, naast de 3008 Hybrid4, de 508 & 508 SW Hybrid en ook een Conceptcar met de naam 508 Peugeot Sport Engineered.

POLESTRATOPEN BMS

POLESTAR

De opmerkelijke Volvo-spin-off Polestar, dat volop voor geëlektrificeerde of elektrische modellen gaat, toont op zijn stand in Paleis 6 de uiterst exclusieve (en erg dure) Polestar 1, maar ook de Polestar 2, het eerste (elektrische) volumemodel van deze constructeur dat nog nooit eerder aan het Belgische publiek vertoond werd.

PORSCHEBMS2020

PORSCHE

Bij Porsche, present in Paleis 11, zal de meeste aandacht ongetwijfeld naar het eerste volledig elektrische model van het Duitse merk, de Taycan, gaan. Op de stand zullen 10 verschillende Porsches prijken, waaronder drie Taycans (een 4S, een Turbo en een Turbo S), terwijl in Paleis 1 bij de Dreamcars ook nog een 718 Spyder te bewonderen valt.

De andere modellen op de stand zijn de 718 Cayman GT4, de 991 (992) als Carrera 2 en Carrera 4 Cabriolet, de Macan en de Macan S, de Cayenne Coupé en de Panamera 4 Sport Turismo 10 Years Edition.

REANULTBMS2020

RENAULT (VIDEO)

Voor het Franse merk wordt dit autosalon een belangrijke mijlpaal, want het stelt op zijn stand in Paleis 5 niet minder dan drie wereldpremières voor aan het publiek. De eerste ervan is de Clio E-Tech, een full hybrid-variant van de nieuwe Clio. Ook de E-Tech Plug-inhybride uitvoering van de nieuwe Captur beleeft er zijn wereldpremière, net als de nieuwe Espace.

ETECHOPENRENAULT BMS 2020

Het merk stelt zijn hybride technologie, onder het label E-Tech, voor de eerste keer voor aan het grote publiek op dit Autosalon. Daarom zal er op de stand een speciale technologische zone exclusief gewijd zijn aan nieuwe Clio E-Tech en Captur E-Tech Plug-in. Bezoekers zullen er alles te weten kunnen komen over deze nieuwe technologie dankzij demonstratiemodules, maar ook dankzij technische experts met wie ze in gesprek zullen kunnen gaan. De Clio E-Tech gebruikt een 1.6-benzinemotor die wordt bijgestaan door twee elektromotoren, een innovatieve transmissie en een batterij van 1,2 kWh, waardoor in stadsverkeer tot 40% zuiniger gereden kan worden dan met een klassieke benzinemotor.

De Captur E-Tech is dan weer een plug-inhybride. Dat is een primeur voor Renault. Hij gebruikt een 1.6 benzinemotor die hij combineert met twee elektromotoren, een aangepaste transmissie en een 9,8 kWh-batterij. Renault belooft 45 elektrisch kilometers af te leggen met een volle batterij.

EAPSCEOPNBMS

Maar we moeten zeker ook even stilstaan bij de vernieuwde Espace, die sinds 1984 over de verschillende generaties heen al 1,3 miljoen keer verkocht werd en tot vandaag een van de sterkhouders van het gamma is en nu als wereldpremière voor het eerst getoond wordt in Brussel en verkrijgbaar wordt met vijf of zeven plaatsen.

Verder is er natuurlijk de rest van het gamma, met de vernieuwde ZOË (met een rijbereik van 395 km WLTP en een 52 kWh batterij), de vernieuwde SUV Koleos, het volledige Clio-gamma, de Captur, de Megane, Kangoo, Talisman, Scenic en alle andere modellen van het gamma.

SEATOPEN BSMS2020

SEAT (VIDEO)

Broederlijk naast Skoda, VW en Audi heeft ook Seat (samen met sportief zustermerk Cupra) een plaats in Paleis 11. Het merk zet tijdens dit autosalon duidelijk in op de transitie naar nieuwe mobiliteit, met alternatieve aandrijftechnologieën bijvoorbeeld. Zo stelt het merk er zijn Mii electric stadswagen voor als voorbode van een verregaande electrificatie van het Seat en Cupra-gamma in 2020. Ook de op CNG rijdende Ibiza, Arona en Leon worden in de kijker geplaatst, net als de Ateca en de Tarraco. Van die laatste zal de plug-inhybride versie worden voorgesteld, de Tarraco FR PHEV, die 245 pk en 400 Nm weet te bieden en een elektrisch rijbereik heeft van 50 km en daarbij gemiddeld niet meer dan 50g CO2 uitstoot (WTLP). 

Tijdens de periode van de salonvoordelen wordt het CNG-gamma van SEAT overigens aan dezelfde prijs aangeboden als een evenwaardige benzineversie en maken alle kopers van een SEAT op CNG tijdens het autosalon kans op 1 van 7 tankkaarten ter waarde van 4.200 euro.

SKOADAOPEN220SKODA (VIDEO)

Ook bij Skoda, dat in 2020 zijn 125-jarig bestaan viert en daarmee een van de oudste autoconstructeurs ter wereld is, is in Paleis 11  heel wat nieuws te bewonderen. Het merk toont er een hele reeks Belgische premières. Zo staat de compacte Kamiq er voor het eerst, is ook de elektrische Citigo-e iV nieuw, maakt de nieuwe Superb iV plug-inhybride met een gecombineerd vermogen van 218 pk en een elektrisch rijbereik van 55 km (40 g CO2/km) er zijn opwachting en staan de vernieuwde Octavia en Octavia Combi met een motorenpalet van 110 tot 204 pk voor het eerst op een autosalon. Later volgen van die Octavia trouwens nog een G-TEC versie op aardgas (CNG) en een plug-inhybride “iV”.

SMARTBMS2020

SMART

Het volledig elektrische Smart pakt in Brussel (Paleis 5) uit met de Belgische première van de vierde generatie Smarts. Het gaat dan om de Smart EQ fortwo coupé en cabrio en de nieuwe EQ forfour.

SUBARUOPEN BMS

SUBARU

In Paleis 4 staat ook Subaru met zijn gamma. De aandacht van de Japanse constructeur gaat dit jaar uit naar de e-Boxer-uitvoeringen van de Forester en de XV. Dat zijn mild hybridversies van de bekende modellen die altijd al uitblonken door hun veiligheid, vierwielaandrijving en opmerkelijke technische keuzes (boxermotoren…). Niet alleen de motor van de Forester is trouwens nieuw, het hele model kreeg een flinke opfrisbeurt

Naast de nieuwe Forester e-BOXER en Subaru XV e-BOXER brengt Subaru ook de Outback, de Impreza, de Levorg en de BRZ mee naar Brussel.

SSBMS2020

SSANGYONG

In Paleis 7 toont SsangYong de gloednieuwe Korando die nu kan wedijveren met de andere, populaire SUV’s uit het middensegment, en ook de compacte Tivoli kreeg een update. Beide modellen zijn nu verkrijgbaar met een turbo-benzinemotor, wat een goeie zet is gezien de dalende vraag naar diesels. Nieuw is verder de Grand Musso, een langere, meer gespierde versie van de op de Rexton gebaseerde pick-up, die meer laad- en sleepvermogen biedt. Ook de knappe Rexton staat in Brussel. Na een lange carrière verdwijnt de opvallende Rodius-eenvolumer in 2020 uit het gamma.

SZUKIBMS2020

SUZUKI (VIDEO)

Suzuki’s stand in Paleis 4 staat dit jaar opnieuw in het teken van Tokyo. Enkele modellen zullen er dit jaar niet meer bij zijn. Het gaat om de Baleno en de kleine Celerio, die omwille van de nieuwe CO2-emissienormen gesneuveld zijn. Er zijn echter nog heel wat andere modellen en heel wat nieuws te ontdekken. Zo zullen alle modellen, met uitzondering van de Jimny, nieuwe motorisaties krijgen. De 1.2-motoren uit de Swift en de Ignis, net als de 1.4 van de Vitara en S-Cross, worden - afhankelijk van het model - met een mild hybride systeem van 12 of 48 volt uitgerust voor een lager verbruik en dito uitstoot. 

TESLA OPEN BMS 2020

TESLA

Voor de Cybertruck met zijn (on)breekbare ramen en wel heel bijzondere stroomlijn moet je niet in Paleis 6 van de Heizel zijn. Ook de nieuwe Roadster-generatie staat niet op de Tesla stand. Zijn er wel: de Model 3, Model S en de Model X met zijn bijzondere falcon wings-deuren.

TOYOYABMS2020

TOYOTA

Toyota zet op zijn stand in Paleis 7 verschillende Belgische premières in de kijker. Het gaat dan om de nieuwe C-HR crossover die nu nog alleen met hybride motoren (1.8 en 2.0) te verkrijgen is, en over de ProAce City Verso, een comfortabele grote eenvolumer met plaats voor 7 op drie rijen die in 2021 ook als volledig elektrische auto komt. Ook de Yaris Connect gaat er in Belgische première. Verder staan tussen de 23 getoonde auto’s ook de nieuwigheden van 2019. Het  gaat dan om de Corolla, de RAV4, de -terug van weggeweest zijnde- Camry en de pittige Supra (die een plaatsje krijgt bij de Dreamcars in Paleis 1). 

IDBMS202OPEN
VOLKSWAGEN (VIDEO)

In Paleis 11 staan Volkswagen en Volkswagen Commercial Vehicles met twee uiterst belangrijke modellen. Het gaat dan natuurlijk om de gloednieuwe Golf van de achtste generatie, de gloednieuwe versie van de absolute bestseller van het Duitse merk, en de ID.3, de volledig elektrische auto met een rijbereik tot 550 km (WLTP) waar erg veel van wordt verwacht. 

De drie eTSI-versies (mild hybrid) van de Golf beleven in Brussel trouwens hun wereldpremière. Ze combineren een riemaangedreven 48V starter-generator, een 48V lithium-ionbatterij en de nieuwste TSI-motoren om voor stevige prestaties en een laag verbruik te zorgen. De drie versies leveren een vermogen van respectievelijk 110, 130 of 150 pk. Ook twee plug-inhybride Golfs worden aangeboden, met 204 en 245 pk, terwijl de klassieke benzineversies (TSI) en diesels (TDI) evenmin op het programma ontbreken. 

TROCOPENBMS2020

Om ons alvast voor te bereiden op de lente toont VW ook de T-Roc Cabriolet met stoffen kap die in slechts negen seconden de zon binnenlaat. Daarnaast staat de T-Roc R met vierwielaandrijving en sterke prestaties in Brussel, vindt ook de nieuwe T6.1 (Transporter, Caravelle, Multivan, California) er een plekje, net als de rest van het uitgebreide gamma.

VOLVOBMS2020

VOLVO (VIDEO)

De Zweden van Volvo hebben in Paleis 5 een stand waarop ze natuurlijk de in Belgische gebouwde XC40 showen, maar nog niet uitpakken met de volledig elektrische Recharge-uitvoering, terwijl ook de hele 60-familie (S60, V60, V60 Cross Country, XC60) en de 90-familie (S90, V90, V90 Cross Country en XC90) er zullen staan. De nadruk ligt op de hybride aandrijvingen en de duurzame oplossingen die Volvo voorstelt.

Deel op

Stijn Blanckaert

Stijn Blanckaert (°1974) is al van kindsbeen af gepassioneerd door auto’s en maakte er zijn beroep van. Hij houdt van pk’s, of ze nu uit een V8 of een elektromotor rollen… Na jaren in de leasing- en fleetsector schrijft hij sinds 2016 voor Autonieuws.be waar hij onder meer gespecialiseerd is in economisch nieuws.

Contact

YesYes BV
Veenstraat 10
B-3630 Maasmechelen

BTW: BE 0883 567 853

Autonieuws

Ook op


© Autonieuws. Alle rechten voorbehouden. Design door We Cre8 It.